بیت کوین چیست ؟

در دهه های قبلی به این دلیل که اطلاعات دیجیتالی قابلیت کپی برداری و در نتیجه از دست دادن ارزش را داشتند، توسعه دهندگان و دانشمندان علوم کامپیوتری را به این فکر فروبرد که چه می شود اگر داده ها قابلیت کپی برداری نداشته باشند؟ و اینکه داده ها منحصر بفرد باشند و فقط از طریق فرد به فرد مبادله شوند؟ تمامی این سوالات و مشکلات بود که ایده تولید داده های منحصر بفردی که قابلیت کپی برداری ندارند را تحت عنوان “پول دیجیتال” به وجود آورد.

 بیت کوین در سال 2009 میلادی و با علامت (BTC)  با ساختاری متن باز منتشر و به عنوان اولین ارز دیجیتال به دنیا معرفی شد. بیت کوین یک ارز دیجیتال است؛ یعنی برخلاف پول نقد وجود خارجی ندارد موجودیت آن فقط بصورت الکترونیکی است و منحصر به فرد است همچنین قابلیت کپی یا حذف شدن از شبکه بیت کوین را ندارد همین امر باعث شده تا این ارز از محبوبیت خاصی تا به امروز برخوردار باشد . 

بیتکوین غیرمتمرکز است و پشتوانه آن مردم هستند نه دولت، پس قدرت را به مردم باز میگرداند و این یعنی آزادی در انجام مبادلات برون مرزی برای افراد بطوری که می شود میلیون ها دلار را توسط بیت کوین به خارج از مرزها در هر زمانی منتقل کرد.

شبکه بیتکوین از امنیت بالای ساختار بلاک چین بر خوردار است و هزینه های معاملاتی بسیار پایین ای دارد .

           

 

چگونه بیت کوین بخرم ؟

پس از ساخت یک کیف پول معتبر بیتکوین  و افتتاح حساب در سایت وطن اکس، احراز هویت و تأیید حساب، کاربران محترم می توانند با استفاده از درگاه بانکی اقدام به خرید ارز مورد نظر خود نمایند.